روغن ها

روغن ماساژ : بخاطر قدرت تسکین درد و التهاب آن

روغن آروماتراپی: آروماتراپیست‌ها اغلب روغن آلوئه‌ورا را با دیگر روغن‌های حامل ترکیب کرده و از آن در موارد درمانی و جوان کنندگی استفاده می‌کنند.

محصولی برای مراقب از موها: روغن آلوئه‌ورا را می‌توان بعنوان نرم‌کننده برای درمان خشکی پوست و شوره سر استفاده کرد.

درمان نیش حشرات: روغن آلوئه‌ورا در درمان ورم و التهاب ناشی از نیش حشراتی چون زنبور نیز کاربرد دارد.

• محصولی برای مراقبت از دندانها. مواد مغذی موجود در آلوئه‌ورا به درمان بیماری پریودنتال کمک می‌کند. استفاده از این روغن به عنوان روغن ماساژ دندان ها و لثه ها در کاهش خطر ابتلا به پوسیدگی، پلاک، و حتی التهاب لثه مفید است.

ترکیب روغن آلوئه

بسیاری از ترکیبات مفید ژل آلوئه‌ورا طی فرایند تولید به روغن آن انتقال می‌یابد. مواد مغذی حاصل از ژل و روغن عبارتند از:

• ویتامین C, A  (بتا-کاروتن)، E (آلفا-توکورفرول)، B1، B2 و B6 (اسید فولیک و کولین)

• مواد معدنی. گیاه آلوئه‌ورا مواد مغذی خاک را جذب می‌کند. از این رو حاوی آهن، مس، منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم می‌باشد.

• اسیدهای آمینه. ۲۰ نوع اسید آمینه و ۷ اسید آمینه از میان ۸ اسید آمینه اساسی در روغن آلوئه‌ورا  موجود می‌باشد.

• آنتراشینون (آنتراکینون) هایی از قبیل امودین، آلوئین، و استر سینامیک اسید که اثرات ضدویروسیشان به اثبات رسیده است.

• ترکیبات لیپید از قبیل اسید آراشیدونیک، اسید گاما لینولئیک، و دیگر فیتوسترولها.

• پلی ساکاریدها، که مولکول های کربوهیدرات با خواصی مفید می‌باشند و در درمان تومورها و سرطان، دیابت، و عملکرد ایمنی بدن نقش دارند.

 مزایای روغن آلوئه

از آنجا که روغن آلوئه حاوی خواص بهداشتی گیاه اصلی آلوئه‌ورا است دارای خواص ضد التهاب، ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد قارچی، آنتی اکسیدان، و قابض است.

مشابه ژل آلوئه‌ورا، روغن آلوئه موجب سلامت پوست میشود و به واسطه خواص آنتی اکسیدانی به بهبود سریع آفتاب سوختگی کمک می‌کند. استفاده از آلوئه‌ورا برای درمان بریدگی‌ها و زخم‌های کوچک نیز توصیه می‌شود.

روغن آلوئه‌ورا جایگزین خوبی برای مرطوب کننده‌های شیمیایی است. آنتی اکسیدان‌های آلوئه‌ورا از جمله بتا-کاروتن و ویتامین C و E پوست شما را سفت و نرم می‌کنند و از ظاهر شدن چین و چروک وآثار کشش جلوگیری می‌کند.

“آلوئه‌ورا به واسطه قدرت کاهش التهابات پوستی، تاول و خارش با آکنه نیز مبارزه می‌کند.”

 امروزه، از آلوئه‌ورا  در درمان مشکلات پوستی  مانند پسوریازیس، اگزما و راش (بثورات موقتی بر روی پوست که معمولاً با سرخی یا خارش همراه است) استفاده می‌شود. طبیعت آرامش بخش آن باعث می‌شود برای درمان و تسکین درد ناشی از هرپس (تب‌خال) و زونا مناسب باشد.

آلوئه‌ورا در مراقبت از مو نیز عاملی کارامد به شمار می‌رود. گذشته از درمان خشکی و شوره سر، این گیاه می‌تواند رشد موها را تحریک و ریشه آن را محکم کند. روغن آلوئه‌ورا در ترکیب با روغن درخت چای برای درمان قارچ سر مفید است.

افراد مبتلا به آرتروز می‌توانند از آلوئه‌ورا بعنوان مسکن استفاده کنند. استعمال موضعی آن روی مفاصل به کاهش التهاب آن‌ها کمک می‌کند. خوردن عصاره آلوئه‌ورا نیز همین مزیت را دارد و علاوه بر آن موجب کاهش قندخون و کلسترول می‌شود؛ از این رو برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.

مطالعات بسیاری نیز ارتباط آلوئه‌ورا را با درمان سرطان و پیشگیری از آن اثبات کرده‌اند. در یک تحقیق حیوانی نشان داده شد که استعمال ژل آلوئه‌ورا روی پوست به طور معناداری پیشرفت سرطان پوست را کاهش می‌دهد. یافته‌های دیگری نیز نشان داده‌اند که آلوئه‌ورا تولید ملانین و دیگر مواد محافظتی که به محافظت از پوست در برابر اشعه و رشد سلول‌های تومور کمک می‌کنند را تحریک می‌کند.

برچسب ها